03-11-2015 / 00:00

2 - 3

-

LEPIEJ ZORGANIZOWANI

Drużyna Pastuchów od pierwszych fragmentów spotkania wyglądała na ekipę, która będzie prowadziła grę. I rzeczywiście kolejne minuty spotkania toczyły się pod dyktando graczy w czarnych koszulkach. Porta momentami nie pozostawała dłużna i także od czasu do czasu stwarzała sobie dogodne sytuacje strzeleckie, lecz problem tkwił w nieskuteczności.

ZŁAPALI KONTAKT

Przez pewien moment spotkania Porta przegrywała ze swoim rywalem różnica jednej bramki i wtedy to dwukrotnie (raz przy stanie 1:2, i 2:3) rzuciła się do szaleńczych ataków. Pastuchy ataki te zdołały jednak odeprzeć co pozwoliło tej drużynie odnieść kolejne już w tym sezonie zwycięstwo, które sprawiło, że Pastuchy wylądowały na pozycji wicelidera Ligi C1.

ZBYT PÓŹNA POGOŃ

Porta żałować może, że zbyt późno ruszyła w pogoń za swoim rywalem. Niedosyt może być tym większy, że w drugiej połowie to zawodnicy w żółtych koszulkach posiadali przewagę, której długo nie mogli jednak udokumentować golami. Na nieco szybszą grę Porty w drugiej połowie wpływ zapewne miał grający w drugiej połowie w polu (w pierwszej był bramkarzem) Hubert Grabias.