13-09-2011 / 00:00

3 - 7

-

Opis

Cracovia przed meczem z KlepąWe wtorek spotkały się dwie czołowe drużyny sezonu wiosennego Futbolowej Ligi Szóstek: Klepa Team i Cracovia. Ciekawie zrobiło się już przed meczem, bo w składzie Klepy na to spotkanie próżno było szukać Grzesiaka oraz Krawczyka. Wydawało się więc, że będzie to doskonała okazja dla Pasów, by zatrzymać obrońcę tytułu, ale o godz. 19-tej zawodników Cracovii na boisku mieliśmy tylko pięciu. Na mecz dotarł jednak Romuald Dziób i obie drużyny grały w sześcioosobowych składach. Pierwsza połowa należała do Cracovii, która wygrała tą część gry 3:1. Pasy dość szybko objęły prowadzenie i potem, jak to mają w zwyczaju, mądrze się broniły. Klepa nie miała pomysłu na rozmontowanie obrony, grała zbyt wolno, mało było ruchu w przednich formacjach i za często zagrywała długą piłkę. Na początku drugiej połowy obraz gry był podobny, choć Klepa prezentowała się już trochę lepiej. Po kilku minutach obrona Cracovii przestała stanowić monolit i Klepa zaczęła zdobywać bramki. Wyrównanie padło w dość szczęśliwych okolicznościach i od tego momentu gra Pasów całkowicie się posypała. Bramkarz Stawarczyk zdenerwowany postawą kolegów opuścił bramkę i zaczął grać w polu, co nie wróżyło niczego dobrego. Miał on co prawda jedną świetną okazję na bramkę, ale górą był Gonciarski. Ostatecznie Klepa wygrała 7:3 i odetchnęła z ulgą.

Gracz meczu

Łukasz Kuduk – pod nieobecność Grzesiaka i Krawczyka to on był najbardziej kreatywnym i aktywnym piłkarzem Klepy. Często był przy piłce, rozgrywał, strzelał i asystował.

Na plus

Nerwy na wodzy – widmo porażki mocno zaglądało w oczy Klepie Team. Wiadomo, że gdy na koncie ma się długą serię zwycięstw presja wygranej jest jeszcze większa. Klepa sobie z nią poradziła, potrafiła uspokoić grę i choć wielkich zawodów nie zagrała pokonała trzecią drużynę minionego sezonu.

Na minus

Zmarnowana szansa – Cracovia może pluć sobie w brodę, bo stanęła przed wielką szansą przejścia do historii FLS i zatrzymania niepokonanej i osłabionej we wtorek Klepy. Nic z tego nie wyszło, bo po pierwsze sama Cracovia skład miała zaledwie sześcioosobowy, a po drugie Pasy nie potrafiły przełożyć swojej przewagi w pierwszej połowie na drugą część gry. Klepa przegrywała dwoma bramkami, co jeszcze jej się nie zdarzyło do tej pory, ale Cracovia prowadzenia nie była w stanie utrzymać.

Wydarzenie meczu

Brak Grzesiaka – można powiedzieć, że historia w pewnym sensie zatoczyła koło. Wiosną Grzesiak w meczu z Cracovią otrzymał żółtą kartkę, która eliminowała go z meczu przeciwko Latin Kings. Było to jedyny mecz opuszczony przez Grzesiaka w poprzednim sezonie, teraz lider Klepy nie zagrał właśnie z Cracovią. Czy będzie to jedyny taki mecz jesienią? Zobaczymy…