21-06-2017 / 00:00

3 - 2

-

Znów dobry start

Drużyny mierzyły się ze sobą niewiele ponad miesiąc temu i początkowe fragmenty miały przebieg podobny do tych, jakich uświadczyliśmy w premierowej potyczce. Szybko, bo już w 3 minucie, za sprawą Szymona Rączki, na prowadzenie wyszli gracze Galeco Team, by po kilku kolejnych minutach podwyższyć na 2:0. Tym razem kończącym uderzeniem wykazał się Łukasz Torba.

Nie dali odjechać

Tym razem Jaglacci Tinderwolves nie pozwolili już na powiększanie przewagi rywalom. Trzynasta minuta okazała się szczęśliwa dla Kamila Skórzyńskiego, dzięki któremu jego zespół po raz pierwszy złapał kontakt. Pięć minut później dystans znów się podwoił po trafieniu Roberta Łatki, ale Tinderwolves, którzy zdążyli już dobrze wejść w mecz, prędko strzelili kolejną bramką kontaktową. Tym razem wykazał się Paul Nakielny.

Gryźli trawę

Znakomitą walkę oglądaliśmy przez całą drugą połowę. Lider D4 nie miał ani momentu wytchnienia ze strony usilnie szukających wyrównania graczy Jaglacci. Rywalizacja często balansowała na granicy gry fair, ale ostatecznie zakończyło się tylko na żółtej kartce pokazanej Kamilowi Radłowskiemu, który w nie sportowy sposób podawał piłkę przeciwnikowi mającemu wykonać aut. Galeco także nie było zadowolone z minimalnej przewagi, chcąc następnym zapewnić sobie choć chwilę spokoju. Nic takiego jednakże nie miało miejsca. Więcej bramek już nie padło, co poskutkowało utrzymaniem wyniku sprzed przerwy, korzystnego dla GT.

Tytuł o krok

Ciężko wywalczony komplet punktów sprawia, że Galeco Team jest jedną nogą mistrzem swojego szczebla. Wszystko za sprawą trzypunktowej przewagi nad Żubrami, a także wygranym jeszcze w marcu 5:1 pierwszym bezpośrednim starciu ze wspomnianymi. Wobec lepszego o kilkanaście goli bilansu bramkowego, Galeco może sobie pozwolić na porażkę nawet czterema golami z wiceliderem (dla drążących temat: w FLS nie obowiązuje zasada "goli na wyjeździe"), a i tak sięgnie po mistrzostwo. To starcie czeka nas w najbliższy piątek na Parkowej - potyczka zamknie sezon Wiosna 2017 w Futbolowej Lidze Szóstek.