6 - 4

Sędzia:

-

Kontrowani

Spotkanie nie miało faworyta i gra układała się w myśl tej tezy. Chyba więcej okazji tworzyli nawet formalni goście, ale zupełnie nie mieli recepty na szybkie ataki Deportivo. 3:0 po 20 minutach gry zakłamywało rzeczywistość, ale oddać trzeba, iż dwukrotnie Łukasz Strzępek i raz Grzegorz Sobesto potrafili wykorzystać nadarzające się okazje.

Wreszcie ruszyło

W 22 minucie w końcu udało się 7 Up otworzyć swoje konto bramkowe za sprawą Rafała Raczyńskiego. W drugiej już połowie do styku doprowadził Tomasz Wiesner i na boisku rozgorzała emocjonującą walka. Na kolejne dwa gole Speluny za każdym razem odpowiadali rywale i wydawało się, że mogą doprowadzić do przechylenia szali na swoją korzyść.

Zaprzepaszczona szansa

Przy stanie 5:4 ekipa w zielonych strojach miała lepszą niż doskonała okazję na remis, gdy trzech napastników stanęło przed bramkarzem i powracającym obrońcą. Akcja w polu karnym była jednakże zbyt koronkowa, przekombinowana, więc spaliła na panewce. Ten prezent Depotivo La Speluna wykorzystało na 3,5 minuty przed końcem, gdy Patryk Kot swoim drugim golem przypieczętował inauguracyjny wiosenny triumf.