23-08-2016 / 00:00

2 - 2

-

Remis beniaminków

AS Maestro i Porta są beniaminkami wiosną wywalczyły awans do Ligi C i już w pierwszej kolejce przyszło im się zmierzyć w bezpośrednim pojedynku. W pierwszej połowie powody do radości mieli gracze mistrza Ligi D3. Na pierwszą jego bramkę musieliśmy czekać do 15 minuty, kiedy to Grzegorz Fydrych pokonał bramkarza Porty. W 21 minucie na 2:0 podwyższył Bartłomiej Sadkiewicz. Porta jeszcze przed przerwą zdobyła bramkę kontaktową (strzelcem Karol Mik), co mogło świadczyć o tym, że ze zdobyczy punktowej łatwo ona nie zrezygnuje . W drugiej połowie zawodnicy w żółtych koszulkach dopięli swego za sprawą Jakuba Kalfasa w 37 minucie, a mecz więc zakończył się wynikiem 2:2.

Niedosyt pozostał

Obie drużyny miały okazję do tego, aby przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. Bliżej zdobycia trzech punktów był zespół Porty Kraków, który zdominował drugą część meczu i to raczej AS Maestro może mówić o szczęściu zdobywając jeden punkt we wtorkowy wieczór.

Pierwszy punkt

AS Maestro już w pierwszym spotkaniu na trzecim szczeblu rozgrywkowym wywalczyło pierwszy punkt. Może być on dobrym prognostykiem przed kolejnymi meczami, bo wiosną, choć zespół odnosił zwycięstwa, to rozkręcał się coraz bardziej z biegiem sezonu. Porta z kolei w niezłym stylu powróciła do Ligi C i może mieć nadzieję na bardziej udaną kampanię, niż ta z jesieni ubiegłego roku.